Jesteś na:
trening

TRENING INTERPERSONALNY

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
22 - 26 stycznia 2016
09:00
Gdzie:
Grupa SPOTKANIE
ul. Wojskowa 20/2
Poznań, wielkopolskie, Polska
Strona www:
http://trening-interpersonalny.pl/
Organizatorzy:
BoWarto
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Najprościej mówiąc trening interpersonalny jest doświadczeniem bycia z innymi ludźmi. Jest to doświadczenie grupowe, podczas którego uczestnicy poprzez podejmowanie bezpośrednich interakcji poznają się wzajemnie i nabywają lub rozwijają umiejętności ważne w kontaktach z innymi ludźmi i samym sobą.

Osoby, które spotykają się na treningu interpersonalnym uruchamiają jedyny w swoim rodzaju proces. Proces ten, pomimo tego, że – jak zauważyli przez wiele lat obserwacji praktycy – rządzi się określonymi prawami, to jednak wyraża się w swoisty dla każdej grupy sposób. Dlatego każdy uczestnik może doświadczyć pewnych stałych mechanizmów powstawania grupy i kształtowania się norm i ról grupowych, a jednocześnie mieć udział w tworzeniu wyjątkowego i niepowtarzalnego wydarzenia.

W treningu interpersonalnym dąży się do pozostawania w „tu i teraz”, dzięki czemu uczestnicy mogą na bieżąco otrzymywać informacje zwrotne na temat swoich zachowań i sposobu w jaki są odbierani przez innych. Trening daje także możliwość doświadczania, nazywania i wyrażania własnych uczuć oraz zrozumienia ich wpływu na zachowanie wobec innych. Jest też znakomitą okazją do eksperymentowania z nowymi zachowaniami i odkrywania różnych sposobów funkcjonowania z ludźmi.

Trening interpersonalny, choć często jest głębokim i odmieniającym doświadczeniem, nie jest pracą terapeutyczną. Nie koncentruje się na przeszłości, a na chwili obecnej, nie szuka się w nim przyczyn określonych zachowań czy uczuć, a raczej zachęca do ich autentycznego wyrażania, nie ma w nim nastawienia na zmianę czy korektę zachowań, lecz na zrozumienie jak te zachowania oddziałują na innych.

Optymalny czas trwania treningu wynosi 40 godzin rozłożonych najczęściej na 5 dni pracy. Jest to czas, który pozwala na dopełnienie procesu grupowego i przejścia przez wszystkie jego fazy. Optymalna liczba uczestników to 8-12 osób.

Dodano: 7 grudnia 2015
Data aktualizacji: 7 grudnia 2015
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.