Jesteś na:
szkolenie

Zaburzenia odżywiania- teoria i praktyka

Wróć do kalendarza

W codziennej praktyce dietetycznej, często spotykamy trudne przypadki kliniczne pacjentów wymagających od nas specjalistycznej wiedzy psychologicznej. Zaburzenia odżywiania są szczególnym przypadkiem. Tylko wiedza praktyczna w takich wypadkach i doświadczenie pozwala na swobodne prowadzenie takich pacjentów. Zapraszamy na warsztaty, które przybliżą Państwu ten problem bardzo dogłębnie.

Informacje
Kiedy:
16 kwietnia 2016
09:00
Gdzie:
Warszawa, mazowieckie, Polska
Strona www:
http://paletadiet.pl/2015/12/30/zaburzenia-odzywiania-teoria-i-praktyka-16-04-2016-warszawa/
Organizatorzy:
Paleta diet
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
"Praktyczne aspekty diagnostyczne w poradnictwie żywieniowym i dietetycznym” Warszawa 31.10. 2015 rok Szkolenie z zakresu praktycznych aspektów diagnostycznych w poradnictwie żywieniowym – Warszawa 16 stycznia 2016 roku

Tło historyczne zaburzeń odżywiania ( interpretacje ograniczania i nadmiernego spożywania jedzenia vs współczesne dyskursy jedzenia).

Diagnoza zaburzeń odżywiania wg aktualnych klasyfikacji psychiatrycznych.

Epidemiologia, obraz kliniczny pacjentów ze zdiagnozowaną anoreksją psychiczną i bulimią psychiczną.

Omówienie zaburzeń odżywiania z perspektywy biologicznej, psychodynamicznej, poznawczo- behawioralnej, rodzinnej i socjologiczno kulturowej.

Kształtowanie się zachowań żywieniowych, a występowanie zaburzeń odżywiania(modele wyborów żywieniowych, rola emocji w przyjmowaniu pokarmu, sposoby kontroli masy ciała u dziewczyn w okresie adolescencji).

Ćwiczenia praktyczne ( praktyczne wskazówki w pracy z osobami z kręgu zaburzeń odżywiania; zbieranie wywiadów żywieniowych).

Dodano: 25 stycznia 2016
Data aktualizacji: 25 stycznia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.