Jesteś na:
szkolenie

Webinar: Anoreksja. Kontrowersje wokół zaburzeń odżywiania

Wróć do kalendarza

Serdecznie zapraszam na webinar poświęcony w większości podstawowym zaburzeniom odżywiania. To kolejne spotkanie z cyklu „Psychologia dla specjalisty”. Zaburzenia odżywiania to specyficzna grupa zaburzeń, związana z oddziaływaniem na wiele sfer życia i bezpośrednio związane ze zdrowiem i śmiertelnym zagrożeniem. Co raz więcej mówi się o niekonwencjonalnych sposobach walki z jadłowstrętem. Czy są one zagrożeniem, a może włączanie we współpracę różnych specjalistów jest kluczem do sukcesu? Jak powinien wyglądać zespół współpracujących specjalistów i jakie stoją przed nimi zadania? Kiedy pomaganie powinno wyjść poza mury szpitalne? Kiedy oddelegować pacjenta do innych specjalistów? Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania w swoim gabinecie, gdzie kończy się norma, a zaczyna patologia?

Informacje
Kiedy:
26 czerwca 2017
18:30
Czas zakończenia:
19:45
Gdzie:
Online, małopolskie, Polska
Strona www:
https://psychologia.clickmeeting.pl/anoreksja-kontrowersje-wokol-zaburzen-odzywiania/register?_ga=2.93163293.1602485415.1496594950-1521239642.1477311591
Organizatorzy:
Psychologia w Polsce s.p. z.o.o
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Serdecznie zapraszam na webinar poświęcony w większości podstawowym zaburzeniom odżywiania. To kolejne spotkanie z cyklu „Psychologia dla specjalisty”. Zaburzenia odżywiania to specyficzna grupa zaburzeń, związana z oddziaływaniem na wiele sfer życia i bezpośrednio związane ze zdrowiem i śmiertelnym zagrożeniem. Co raz więcej mówi się o niekonwencjonalnych sposobach walki z jadłowstrętem. Czy są one zagrożeniem, a może włączanie we współpracę różnych specjalistów jest kluczem do sukcesu? Jak powinien wyglądać zespół współpracujących specjalistów i jakie stoją przed nimi zadania? Kiedy pomaganie powinno wyjść poza mury szpitalne? Kiedy oddelegować pacjenta do innych specjalistów? Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania w swoim gabinecie, gdzie kończy się norma, a zaczyna patologia? Nie zapomnimy również by powiedzieć sobie o podstawach z zakresu zaburzeń odżywiania, które każdy specjalista dietetyk, trener, lekarz powinien znać by wykazać się czujnością i odpowiednio zareagować na klienta z tego rodzaju problemem w swoim gabinecie.  Webinar skierowany do dietetyków, trenerów, psychologów, lekarzy i studentów wymienionych specjalności.

O czym powiemy sobie szczegółowo?

  • ·         Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania przy użyciu klasyfikacji psychologicznych? Czy są one najlepszym wskaźnikiem do diagnozy?
  • Poznaj najważniejsze cechy osoby z ZO, dzięki temu nie popełnisz błędu w kontakcie z klientem.
  • ·         Jak chorują mężczyźni, a jak kobiety?
  • ·         Jak nawiązać relację z klientem z zaburzeniem odżywiania?
  • ·         Na jakich zasadach pracować w grupie specjalistów?
  • ·         Jak pracować w systemie, kiedy zaburzenie dotyczy dzieci i młodzieży?
  • Jak zadbać o higienę psychiczną w trakcie pracy z osobami z ZO. To wymagający uwagi klienci i pacjenci. Często choroba zabiera im pewność siebie, poczucie wartości, zupełnie zmienia obraz siebie i świata. To klienci bardzo chwiejni emocjonalnie, których łatwo zranić. Jednocześnie przy całej swojej chęci wyjścia z choroby, możemy mieć wrażenie, że wcale nie chcą z nami współpracować. Jak nie wpaść we frustrację i nie wypalić się zawodowo?

 

 

 

 

Koszt: tylko 50 zł w tym: - szkolenie z możliwością zadawania pytań - materiały wysłane po webinarze- certyfikat uczestnictwa- nagranie szkoleniaO prowadzącej:Anna Piotrowska - Psycholog, psychodietetyk, specjalista ds. żywienia, ale przede wszystkim fanka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia i diety. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, współautorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia dbamocud.pl i autorka projektu “80 dni dookoła zdrowia”, a także E-kursów “Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl Życia” oraz “Zarządzanie stresem w zdrowiu”oraz najnowszego specjalistycznego 10 tygodniowego E-kursu skierowanego do dietetyków z zakresu psychologii \"Psycho dla dietetyka\". Szkoli i pisze dla portalu Psychologia w Polsce, a także regularnie publikuje artykuły eksperckie z zakresu psychodietetyki na portalu Ewy Drzyzgi. oraz w Magazynie Psychologicznym Bang!

Redaktorzy:
  • Ania
    Administrator
Dodano: 7 czerwca 2017
Data aktualizacji: 7 czerwca 2017
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.