Jesteś na:
warsztaty kulinarne

ALE Meksyk - Warsztay kulinarne

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
29 lipca 2016
17:00
Czas zakończenia:
21:00
Gdzie:
SPOON Adrian Feliks
Sucha 18
Sosnowiec, śląskie, Polska
Strona www:
http://spoonkursy.pl/kursy/ale-meksyk/
Organizatorzy:
SPOON Adrian Feliks
Zapisy
na stronie organizatora
cena: 169.00 zł

WARSZTATY KULINARNE - ALE MEKSYK !

Kuchnia meksykańska to wielka różnorodność dań, przypraw, aromatów i smaków. Łączy w sobie wpływy kuchni hiszpańskiej, prekolumbijskiej i europejskiej. Pierwotnie kuchnia ta bazowała na fasoli, kukurydzy, chili, pomidorach, a także rybach i mięsie indyczym. Później stopniowo wzbogacano ją o przywożoną przez Hiszpanów i Francuzów pszenicę, wołowinę, cebulę i czosnek. W wyniku tego połączenia powstały nowe dania i przepisy. Kraj jest znany na całym świecie, nie tylko dzięki charakterystycznemu nakryciu głowy – sombrero, ale przede wszystkim za to, co oferuje kuchnia meksykańska.

Podczas tego kursu nauczymy się jak zrobić tortillę kukurydzianą, podstawowy składnik w kuchni meksykańskiej. Przygotujemy również przystawkę z wykorzystaniem przygotowanej ręcznie tortilli – empanadas a la Coyoacan. Julia opowie trochę o kaktusie – nopal a także zademonstruję jak go przygotować. Zaprezentuje sposób przygotowania dania typowego dla stanu Yucatan: kurczak pibil . Na deser przygotuję smakołyk zwany churros meksykańskie, podawane z cynamonem i cukrem.

Menu:

- Pierożki nadziewane mięsem (Quesadillas Fritas estilo Coyoacan)

- Zupa z Kaktusa

- Pollo al pibil

- Churros

Warsztaty poprowadzi Maria Julia Barboza de Sztyler.

Maria Julia Barboza de Sztyler - jest rodowitą Meksykanką pochodzącą ze stanu Jalisco. W Polsce mieszka od 1999 roku. Od 2004 roku jest współwłaścicielką firmy Arriba, która importuje z Meksyku oryginalne produkty spożywcze. Jest zapaloną propagatorką kuchni oraz kultury meksykańskiej w Polsce. Bierze udział w szkoleniach organizowanych dla szefów kuchni a także dla osób nie związanych z gastronomią, osób prywatnych.

UWAGA:

Osoby które chcą otrzymać certyfikat z warsztatów proszone są o udzielenie informacji w momencie zapisywania się na kurs. Po tym terminie certyfikaty nie będą wystawiane.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Serdecznie zapraszamy na spotkania ze smakiem ; )

Redaktorzy:
Dodano: 7 lipca 2016
Data aktualizacji: 7 lipca 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.