Jesteś na:
konferencja

Konferencja Dietetyki Sportowej „Od teorii do praktyki\" (II Zjazd Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej)

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
30 września - 01 października 2016
09:00
Czas zakończenia:
17:00
Gdzie:
Polski Komitet Olimpijski
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Warszawa, mazowieckie, Polska
Strona www:
http://www.ptds2016.pl/
Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Dietetyki Sportowej
Zapisy
na stronie organizatora
cena: 649.00 zł (dostępne rabaty ? 349 zł wpłata do 10.08, Członkowie PSD Osoby zrzeszone w strukturach Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków 399 zł wpłata do 10.08, Studenci i doktoranci Dotyczy studentów do 26 rż. oraz doktorantów do 30 rż. 499 zł wpłata do 10.08 499 zł wpłata po 10 sierpnia, Studenci i doktoranci Dotyczy studentów do 26 rż. oraz doktorantów do 30 rż 399 zł wpłata po 10 sierpnia, Członkowie PSD Osoby zrzeszone w strukturach Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków )

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w II Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej (PTDS), podczas którego odbędzie się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom żywienia w sporcie.

Dzisiaj już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to co jemy każdego dnia wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W przypadku sportowców kwestia prawidłowo zbilansowanej diety nabiera podwójnego znaczenia – jej celem jest nie tylko zaspokajanie potrzeb fizjologicznych organizmu, ale przede wszystkim optymalizowanie zdolności wysiłkowych zawodników. Zadanie dietetyka sportowego nie ogranicza się więc wyłącznie do szacowania potrzeb energetycznych sportowców. Żywienie w sporcie to także planowanie suplementacji w oparciu o dowody naukowe, indywidualizacja diety zgodnie z preferencjami zawodnika czy też konieczność uwzględnienia czynników społecznych oraz kulturowych.

W dobie internetu jesteśmy atakowani ogromem informacji, za którymi nierzadko kryje się wyłącznie niezweryfikowana wiedzą praktyka, bądź wręcz przeciwnie – nauka, która nie zawsze przystaje do warunków w jakich odbywają się zawody sportowe. Wychodząc naprzeciw temu problemowi mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję, która odbędzie się pod hasłem przewodnim „Od teorii do praktyki”. Podczas dwudniowego zjazdu PTDS będą Państwo mieli przyjemność wysłuchać polskich oraz zagranicznych autorytetów nauki żywienia w sporcie, a także dietetyków sportowych na co dzień współpracujących ze sportowcami, zarówno amatorami jak i zawodowcami.

Mamy nadzieję, że dobór tematów sesji naukowych oraz dyskusje z udziałem szerokiego grona specjalistów sprawią, że II Zjazd PTDS okaże się dla Państwa interesującym doświadczeniem, okazją do pogłębienia wiedzy niezbędnej w codziennej pracy oraz miejscem wymiany poglądów z innymi specjalistami.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do ☑ dietetyków, ☑ lekarzy, ☑ trenerów, ☑ sportowców oraz ☑specjalistów z zakresu promocji zdrowia.

 

 

 

Dodano: 19 lipca 2016
Data aktualizacji: 19 lipca 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.