Jesteś na:
konferencja

KONFERENCJA Ciało, ciału, ciałem

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
10 czerwca 2016
09:00
Czas zakończenia:
18:00
Gdzie:
SWPS Katowice
Techników 9
Katowice, śląskie, Polska
Organizatorzy:
Instytut Psychodietetyki
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Tematyka ciała i cielesności w XX i XXI wieku otrzymała niezwykle wysoki status ważności. Przez wieki pomijane lub sprowadzone do poziomu siedliska grzechu – dziś ciało wzbudza prawdziwą fascynację i odmieniane jest we wszystkich przypadkach. O rozmaitych jego aspektach będzie mowa podczas I Interdyscyplinarnej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. „Ciało, ciału, ciałem″, która odbędzie się 10 czerwca 2016 r. na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS.

Tematyka konferencji obejmuje kwestie dotyczące cielesności. Zapraszamy do udziału studentów, doktorantów, psychologów, pedagogów, socjologów, lekarzy, medioznawców oraz osoby, które są zainteresowane problematyką obrazu ciała a także zaburzeń odżywiania. Tematyka wystąpień będzie koncentrowała się wokół cielesności w różnych aspektach, zaburzeń odżywiania, psychodietetyki, ciała w sporcie oraz mediów w kontekście ciała. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Anna Brytek-Matera.

– Konferencja zapewnia możliwość podzielenia się własną wiedzą w gronie osób zainteresowanych tematyką cielesności oraz poszerzenia horyzontów o doświadczenia innych prelegentów – mówi Katarzyna Kościcka, przewodnicząca Koła Naukowego Corpusculum Consilii.

Więcej informacji: http://www.swps.pl/katowice/katowice-sekcja-nauka-i-rozwoj/katowice-nauka-i-rozwoj-konferencje-sympozja-seminaria/13313-konferencja-pt-cialo-cialu-cialem

Dodano: 1 kwietnia 2016
Data aktualizacji: 1 kwietnia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.

Wydarzenia - Katowice