Jesteś na:
inne wydarzenie

Agatka - projekcje filmów animowanych

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
17 marca 2016
10:00
Gdzie:
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Wyszyńskiego 10
Tczew, pomorskie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/989458197789105
Organizatorzy:
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Agatka i Papiernik

reż. Robert Turło

Agatka znajduje porwany notes i oskarża Cyryla. Ten zasłania się jakimś… Papiernikiem. Wkrótce okazuje się, że ów Papiernik wyrywa Agatce książkę, którą czyta Cyrylowi i rozrywa kartkę. Papiernika szczególnie interesuje opowieść o grajku, który wyprowadził z miasta szczury, ponieważ, jak mówi, Papierniki mają ten sam problem. Agatka postanawia pomóc Papiernikom i zabiera Żabę Klementynę, która śpiewa i może przepędzi szczury.

 

Agatka i Zastępca

Reżyseria: Paweł Czarzasty

W filmie „Agatka i Zastępca”, w dniu Wigilii Agatka z chomikiem Cyrylem lepią bałwana. Nagle zaczyna padać śnieg i oboje przenoszą się na Daleką Północ do siedziby Świętego Mikołaja. Poznają tam Skrzaty – pomocników Mikołaja i dowiadują się, że Cyryl musi zastąpić Św. Mikołaja w obdarowaniu dzieci gwiazdkowymi prezentami.

 

Agatka i Mydło

Reżyseria: Andrzej Kukuła

W filmie „Agatka i Mydło”, Mama upomina Agatkę, aby po przesadzaniu kwiatów umyła ręce. Agatka, mimo protestów Chomika Cyryla, zabiera go ze sobą do łazienki. Nagle Zielone Mydełko wyskakuje z rąk Agatki i nurkuje w umywalce. Agatka wraz z nim przenosi się do świata mydeł. Właśnie w Mydłolandii trwają zawody w biciu piany i puszczaniu mydlanych baniek.

  • Nagrody:WYRÓŻNIENIE Jury Dziecięcego w kategorii filmów krótkometrażowych za pouczającą treść, pobudzanie wyobraźni widza oraz kolorowy, barwny świat przedstawiony, 5. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, Nowy Sącz, 02.09.2015

 

Agatka i Żaba Klementyna

Reżyseria: Robert Turło

Agatka nie chce iść do przedszkola, bo jest bardzo zmęczona. Twierdzi, że całą noc coś skrzeczało w przydomowej sadzawce i nie mogła spać. Agatka bierze Chomika Cyryla i postanawia sprawdzić ogródek. Ku jej zdziwieniu, na kamieniu sadzawki siedzi Żaba Klementyna, jak sama mówi o sobie, wybitna śpiewaczka operowa i skarży się na ból gardła. Jest zmartwiona, bo właśnie miała dać koncert.

 

Agatka i Cukrojad

Reżyseria: Andrzej Kukuła

Główna bohaterka podjada z cukiernicy kostki cukru, choć Chomik Cyryl stanowczo protestuje. Nagle z cukiernicy wyskakuje Cukrojad i zaprasza Agatkę do swojego świata, pełnego smacznych słodyczy. Agatka i Cyryl trafiają akurat na konkurs najwspanialszych tortów i pomagają Cukrojadowi zbudować zamek z kostek cukru.

 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodano: 28 stycznia 2016
Data aktualizacji: 11 marca 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.